Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CN54GN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CN54GN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CN54GN
| Part No | CN54GN |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | PLIERS ELEC LONG NOSE 5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Electronics |
|---|---|
| Tip - Type: | Long Nose |
| Length: | 5.00" (127.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Electronics Pliers Long Nose Smooth 5.00" (127.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.2 lb (90.72g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Xcelite® |
| Other Names: | CN54 CN54-G CN54-ND CN54G CN54G-ND |
| Features: | ESD Safe, Soft Grips |
| Tip - Shape: | Angled 60° |
| Jaw - Type: | Smooth |
Introduce
We can supply CN54GN , send us a request quote to request CN54GN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CN54GN.The price and lead time for CN54GN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CN54GN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






