Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CN0603K7G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CN0603K7G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CN0603K7G
| Part No | CN0603K7G |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS |
| Description | VARISTOR 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCV |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Varistor Voltage (Max): | 13.75V |
| Varistor Voltage (Min): | 11.25V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 12.5V Varistor Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric) |
| Varistor Voltage (Typ): | 12.5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Energy: | - |
| Other Names: | B72500V 70K 60 B72500V0070K060 B72500V70K60 |
| Operating Temperature: | - |
Introduce
We can supply CN0603K7G , send us a request quote to request CN0603K7G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CN0603K7G.The price and lead time for CN0603K7G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CN0603K7G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






