Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMOD6263 BK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CMOD6263 BK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CMOD6263 BK
| Part No | CMOD6263 BK |
|---|---|
| Manufacturer | Central Semiconductor |
| Description | DIODE SCHOTTKY 70V 15MA SOD523 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-79, SOD-523 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | SOD-523 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Detailed Description: | Diode Schottky 70V 15mA Surface Mount SOD-523 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 410mV @ 1mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 50V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 2pF @ 0V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 70V |
| Other Names: | CMOD6263 BK-ND CMOD6263BK |
| Current - Average Rectified (Io): | 15mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 5ns |
Introduce
We can supply CMOD6263 BK , send us a request quote to request CMOD6263 BK pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CMOD6263 BK.The price and lead time for CMOD6263 BK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CMOD6263 BK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






