Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMFO4 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CMFO4 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CMFO4
| Part No | CMFO4 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | FIBER OPTIC MARKER 4" 25/PK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Legend: | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Packaging: | 25 per Pkg |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Wire Marker, Slip-On 4.00" W x 5.00" L (101.6mm x 127.0mm) Orange Vinyl |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Cable Diameter: | 0.490" ~ 1.000" (12.44mm ~ 25.40mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Orange |
| Series: | - |
| Type: | Wire Marker, Slip-On |
| Other Names: | 597-00042 89306011248 CMF |
| Material: | Vinyl |
| Size: | 4.00" W x 5.00" L (101.6mm x 127.0mm) |
| Operating Temperature: | -29°C ~ 93°C |
Introduce
We can supply CMFO4 , send us a request quote to request CMFO4 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CMFO4.The price and lead time for CMFO4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CMFO4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





