Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF07100R00GLBF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CMF07100R00GLBF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CMF07100R00GLBF
| Part No | CMF07100R00GLBF |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 100 OHM 1/2W 2% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±2% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 100 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±150ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CMF |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CMF07100R00GLBF , send us a request quote to request CMF07100R00GLBF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CMF07100R00GLBF.The price and lead time for CMF07100R00GLBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CMF07100R00GLBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





