Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLS62NP-122KC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CLS62NP-122KC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CLS62NP-122KC
| Part No | CLS62NP-122KC |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida Corporation |
| Description | FIXED IND 1.2MH 70MA 18.1 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | - |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 4-SMD |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1.2mH Shielded Inductor 70mA 18.1 Ohm Max 4-SMD |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 1.2mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm) |
| Series: | CLS62 |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 18.1 Ohm Max |
| Type: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 70mA |
Introduce
We can supply CLS62NP-122KC , send us a request quote to request CLS62NP-122KC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CLS62NP-122KC.The price and lead time for CLS62NP-122KC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CLS62NP-122KC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






