Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLLRH-07 BK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CLLRH-07 BK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CLLRH-07 BK
| Part No | CLLRH-07 BK |
|---|---|
| Manufacturer | Central Semiconductor |
| Description | DIODE GP 700V 500MA SOD80 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | SOD-80 |
| Speed: | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Detailed Description: | Diode Standard 700V 500mA Surface Mount SOD-80 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 500mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 700V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 10pF @ 4V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 700V |
| Other Names: | CLLRH-07 BK-ND CLLRH-07BK |
| Current - Average Rectified (Io): | 500mA |
Introduce
We can supply CLLRH-07 BK , send us a request quote to request CLLRH-07 BK pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CLLRH-07 BK.The price and lead time for CLLRH-07 BK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CLLRH-07 BK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





