Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CGA7718ZTR7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CGA7718ZTR7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CGA7718ZTR7
| Part No | CGA7718ZTR7 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Description | IC MMIC AMP HBT CATV 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Shell Style: | 5V |
| Voltage - Breakdown: | 8-SOIC |
| Frequency Group: | 50MHz ~ 1GHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | CGA7718ZTR7 |
| Frequency: | 50MHz ~ 1GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Test Frequency: | General Purpose |
| FET Type: | 17.4dB |
| Series: | - |
| Current - Supply: | 215mA |
| Other Names: | 689-1088-2 |
| Description: | IC MMIC AMP HBT CATV 8-SOIC |
| Polarization: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| RF Type: | 23dBm (199.5mW) |
| Current - Test: | 4dB |
| Expanded Description: | RF Amplifier IC General Purpose 50MHz ~ 1GHz 8-SOIC |
Introduce
We can supply CGA7718ZTR7 , send us a request quote to request CGA7718ZTR7 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CGA7718ZTR7.The price and lead time for CGA7718ZTR7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CGA7718ZTR7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





