Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CGA0603MLC-05E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CGA0603MLC-05E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CGA0603MLC-05E
| Part No | CGA0603MLC-05E |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Description | VARISTOR 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Capacitance @ Frequency: | 0.5pF @ 1MHz |
|---|---|
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCV |
| Maximum DC Volts: | 5V |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | ChipGuard® |
| Energy: | - |
| Other Names: | CGA0603MLC-05ETR |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply CGA0603MLC-05E , send us a request quote to request CGA0603MLC-05E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CGA0603MLC-05E.The price and lead time for CGA0603MLC-05E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CGA0603MLC-05E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






