Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CG675SM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CG675SM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CG675SM
| Part No | CG675SM |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | GDT 75V 3KA SURFACE MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | - |
|---|---|
| Package / Case: | 2-SMD Cylinder Square End |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Fail Short: | No |
| Impulse Discharge Current (8/20µs): | 3000A (3kA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Gas Discharge Tube 75V 3000A (3kA) 2 Pole Surface Mount |
| Voltage - DC Spark Over (Nom): | 75V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | CG6 |
| Other Names: | F7385TR |
| Number of Poles: | 2 |
Introduce
We can supply CG675SM , send us a request quote to request CG675SM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CG675SM.The price and lead time for CG675SM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CG675SM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





