Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CFR100J150K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CFR100J150K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CFR100J150K
| Part No | CFR100J150K |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES 150K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 150 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Carbon Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | 0/ -700ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CFR100, Neohm |
| Power (Watts): | 1W |
| Other Names: | 1623925-7 1623925-7-ND |
| Resistance: | 150 kOhms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Carbon Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CFR100J150K , send us a request quote to request CFR100J150K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CFR100J150K.The price and lead time for CFR100J150K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CFR100J150K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






