Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDSER400 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CDSER400 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDSER400
| Part No | CDSER400 |
|---|---|
| Manufacturer | Comchip Technology |
| Description | DIODE GEN PURP 80V 100MA 0503 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 0503 (1308 Metric) |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 0503/SOD-723F |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 80V 100mA Surface Mount 0503/SOD-723F |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 80V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 125°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | 3pF @ 0.5V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 80V |
| Current - Average Rectified (Io): | 100mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4ns |
Introduce
We can supply CDSER400 , send us a request quote to request CDSER400 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CDSER400.The price and lead time for CDSER400 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CDSER400.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





