Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDPH4D19FNP-150MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CDPH4D19FNP-150MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDPH4D19FNP-150MC
| Part No | CDPH4D19FNP-150MC |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida Corporation |
| Description | FIXED IND 15UH 1.88A 95 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 15µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 95 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 1.88A |
| Current - Saturation: | 660mA |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 15µH Shielded Inductor 1.88A 95 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm) |
| Series: | CDPH4D19F |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
| Other Names: | 308-1312-2 CDPH4D19FNP150MC |
Introduce
We can supply CDPH4D19FNP-150MC , send us a request quote to request CDPH4D19FNP-150MC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CDPH4D19FNP-150MC.The price and lead time for CDPH4D19FNP-150MC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CDPH4D19FNP-150MC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






