Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDH38D09NP-1R2MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CDH38D09NP-1R2MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDH38D09NP-1R2MC
| Part No | CDH38D09NP-1R2MC |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida Corporation |
| Description | FIXED IND 1.2UH 1.35A 140 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | 1.9A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1.2µH Unshielded Wirewound Inductor 1.35A 140 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 1.2µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
| Series: | CDH38D09 |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 140 mOhm Max |
| Type: | Wirewound |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 1.35A |
Introduce
We can supply CDH38D09NP-1R2MC , send us a request quote to request CDH38D09NP-1R2MC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CDH38D09NP-1R2MC.The price and lead time for CDH38D09NP-1R2MC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CDH38D09NP-1R2MC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





