Buy CC9/4SA120 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CC9/4SA120
Part No CC9/4SA120
Manufacturer Carlo Gavazzi
Description 4P CONT S 120V 50/60HZ NO AUX
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Mounting Type:Chassis Mount, DIN Rail
Packaging:Bulk
Contact Rating (Current):9A
Coil Power:-
Contact Form:4PST-NO (4 Form A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Release Time:4ms
Termination Style:Screw Terminal
Coil Resistance:-
Coil Voltage:120VAC
Turn On Voltage (Max):102 VAC
Email:info@shengyuic.com
Series:CC
Turn Off Voltage (Min):36 VAC
Other Names:1864-1570
Switching Voltage:690VAC - Max
Features:-
Operating Temperature:-5°C ~ 60°C