Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC453232-121KL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CC453232-121KL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CC453232-121KL
| Part No | CC453232-121KL |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Description | FIXED IND 120UH 160MA 4.5 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 120µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 7.5MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 4.5 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 160mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 120µH Unshielded Wirewound Inductor 160mA 4.5 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 796kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Series: | CC453232 |
| Q @ Freq: | 20 @ 796kHz |
| Type: | Wirewound |
Introduce
We can supply CC453232-121KL , send us a request quote to request CC453232-121KL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CC453232-121KL.The price and lead time for CC453232-121KL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CC453232-121KL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for CC453232-121KL
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| CC453232-100KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 10UH 550MA 500 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-101KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 100UH 180MA 4 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-120KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 12UH 500MA 600 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-121KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 120UH 160MA 4.5 OHM | RFQ >> | |
| CC453232-150KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 15UH 450MA 700 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-151KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 150UH 140MA 6.5 OHM | RFQ >> | |
| CC453232-180KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 18UH 400MA 800 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-181KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 180UH 120MA 7.5 OHM | RFQ >> | |
| CC453232-1R0KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 1UH 1.05A 110 MOHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-1R2KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 1.2UH 1A 120 MOHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-1R5KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 1.5UH 950MA 150 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-1R8KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 1.8UH 900MA 160 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-220KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 22UH 370MA 900 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-221KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 220UH 120MA 9 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-270KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 27UH 330MA 1.2 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-271KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 270UH 100MA 11 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-2R2KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 2.2UH 850MA 180 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-2R7KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 2.7UH 800MA 200 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-330KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 33UH 300MA 1.4 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-331KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 330UH 90MA 13 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-390KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 39UH 280MA 1.6 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-391KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 390UH 85MA 14 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-3R3KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 3.3UH 750MA 220 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-3R9KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 3.9UH 700MA 240 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-470KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 47UH 260MA 1.9 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-471KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 470UH 75MA 16 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-4R7KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 4.7UH 650MA 270 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-560KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 56UH 240MA 2.2 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-561KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 560UH 70MA 21 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-5R6KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 5.6UH 650MA 300 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-680KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 68UH 220MA 2.6 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-681KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 680UH 65MA 25 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-6R8KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 6.8UH 600MA 350 MOHM | RFQ >> | |
| CC453232-820KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 82UH 200MA 3.5 OHM SMD | RFQ >> | |
| CC453232-8R2KL | Bourns, Inc. | FIXED IND 8.2UH 600MA 400 MOHM | RFQ >> | |
![]() |
CC45SL3AD100JYVNA | TDK Corporation | CAP CER 10PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> |
| CC45SL3AD101JYNNA | TDK Corporation | CAP CER 100PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> | |
| CC45SL3AD120JYNNA | TDK Corporation | CAP CER 12PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> | |
![]() |
CC45SL3AD121JYGNA | TDK Corporation | CAP CER 120PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> |
![]() |
CC45SL3AD151JYVNA | TDK Corporation | CAP CER 150PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> |
| CC45SL3AD180JYNNA | TDK Corporation | CAP CER 18PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> | |
| CC45SL3AD220JYNN | TDK Corporation | CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> | |
| CC45SL3AD220JYNNA | TDK Corporation | CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> | |
![]() |
CC45SL3AD221JYGNA | TDK Corporation | CAP CER 220PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> |
| CC45SL3AD270JYNN | TDK Corporation | CAP CER 27PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> | |
![]() |
CC45SL3AD330JYGNA | TDK Corporation | CAP CER 33PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> |
| CC45SL3AD330JYNN | TDK Corporation | CAP CER 33PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> | |
| CC45SL3AD330JYNNA | TDK Corporation | CAP CER 33PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> | |
![]() |
CC45SL3AD330JYVNA | TDK Corporation | CAP CER 33PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> |
| CC45SL3AD390JYNN | TDK Corporation | CAP CER 39PF 1KV SL RADIAL | RFQ >> |






