Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C7R22JT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C7R22JT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
C7R22JT
| Part No | C7R22JT |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES 0.22 OHM 7W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 220 mOhms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.335" Dia x 0.866" L (8.50mm x 22.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | C, CGS |
| Power (Watts): | 7W |
| Other Names: | 6-1623772-9 6-1623772-9-ND |
| Resistance: | 220 mOhms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply C7R22JT , send us a request quote to request C7R22JT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C7R22JT.The price and lead time for C7R22JT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part C7R22JT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





