Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C7108A.41.01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C7108A.41.01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
C7108A.41.01
| Part No | C7108A.41.01 |
|---|---|
| Manufacturer | General Cable |
| Description | TEST LEAD 14AWG 600V BLACK 1000' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | 1000.0' (304.8m) |
|---|---|
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.032" (0.81mm) |
| Voltage: | 600V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 14 AWG Test Lead Wire 105/34 Black 600V 1000.0' (304.8m) |
| Conductor Material: | Copper, Annealed Tinned |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Conductor Strand: | 105/34 |
| Ratings: | ASTM B-33 |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket (Insulation) Material: | Polyethylene (PE) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 7108A |
| Cable Type: | Test Lead |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.140" (3.56mm) |
| Other Names: | C7108A-1000 C7108A4101 |
| Wire Gauge: | 14 AWG |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
Introduce
We can supply C7108A.41.01 , send us a request quote to request C7108A.41.01 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C7108A.41.01.The price and lead time for C7108A.41.01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part C7108A.41.01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






