Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C4088A.41.10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C4088A.41.10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
C4088A.41.10
| Part No | C4088A.41.10 |
|---|---|
| Manufacturer | General Cable |
| Description | CABLE 7COND 22AWG GRAY 1000' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | 1000.0' (304.8m) |
|---|---|
| Shield Type: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Jacket Color: | Gray |
| Conductor Insulation: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.218" (5.54mm) |
| Usage: | Communication, Control |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Shield Coverage: | - |
| Shield Material: | - |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0320" (0.813mm) |
| Voltage: | 300V |
| Detailed Description: | 7 Conductor Multi-Conductor Cable Gray 22 AWG 1000.0' (304.8m) |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Conductor Strand: | 7/30 |
| Ratings: | - |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Series: | - |
| Cable Type: | Multi-Conductor |
| Other Names: | 1177-1000 2375-1000 82375-08 C4088-21-10 C4088.21.10 C4088A.21.10 C4088A4110 C4088AG-1000 W125-1000 W125-1000-ND |
| Wire Gauge: | 22 AWG |
| Number of Conductors: | 7 |
Introduce
We can supply C4088A.41.10 , send us a request quote to request C4088A.41.10 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C4088A.41.10.The price and lead time for C4088A.41.10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part C4088A.41.10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






