Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C4010A.41.10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C4010A.41.10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
C4010A.41.10
| Part No | C4010A.41.10 |
|---|---|
| Manufacturer | General Cable |
| Description | MULTI-PAIR 4COND 22AWG GRY 1000' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | 1000.0' (304.8m) |
|---|---|
| Shield Type: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Jacket Color: | Gray |
| Conductor Insulation: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.218" (5.54mm) |
| Usage: | Computer |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Shield Coverage: | - |
| Shield Material: | - |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0320" (0.813mm) |
| Voltage: | 300V |
| Detailed Description: | 4 (2 Pair Twisted) Conductor Multi-Pair Cable Gray 22 AWG 1000.0' (304.8m) |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Conductor Strand: | Solid |
| Ratings: | - |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Series: | - |
| Cable Type: | Multi-Pair |
| Wire Gauge: | 22 AWG |
| Number of Conductors: | 4 (2 Pair Twisted) |
Introduce
We can supply C4010A.41.10 , send us a request quote to request C4010A.41.10 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C4010A.41.10.The price and lead time for C4010A.41.10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part C4010A.41.10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





