Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C3310.41.86 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C3310.41.86 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
C3310.41.86
| Part No | C3310.41.86 |
|---|---|
| Manufacturer | General Cable |
| Description | CABLE 3COND 22AWG NAT SHLD 1000' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Length: | 1000.0' (304.8m) |
|---|---|
| Shield Type: | Foil |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Jacket Color: | Natural |
| Conductor Insulation: | Fluoropolymer |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.116" (2.95mm) |
| Usage: | Communication, Control |
| Features: | Drain Wire, Rip Cord |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C |
| Shield Coverage: | 100% |
| Shield Material: | Aluminum |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0098" (0.250mm) |
| Voltage: | 150V |
| Detailed Description: | 3 Conductor Multi-Conductor Cable Natural 22 AWG Foil 1000.0' (304.8m) |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Conductor Strand: | 7/30 |
| Ratings: | - |
| Jacket (Insulation) Material: | Fluoropolymer |
| Series: | - |
| Cable Type: | Multi-Conductor |
| Wire Gauge: | 22 AWG |
| Number of Conductors: | 3 |
Introduce
We can supply C3310.41.86 , send us a request quote to request C3310.41.86 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C3310.41.86.The price and lead time for C3310.41.86 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part C3310.41.86.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for C3310.41.86
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
C3310.41.04 | General Cable | CABLE 3COND 22AWG SHLD 1000' | RFQ >> |
![]() |
C3310.41.86 | General Cable | CABLE 3COND 22AWG NAT SHLD 1000' | RFQ >> |
![]() |
C3311.41.86 | General Cable | CABLE 6COND 22AWG NAT SHLD 1000' | RFQ >> |
![]() |
C3311.44.86 | General Cable | CABLE 6COND 22AWG NAT SHLD 2500' | RFQ >> |
![]() |
C3319/10 100 | 3M | CBL RIBN 10COND 0.050 BLACK 100' | RFQ >> |
![]() |
C3319/12 | 3M | CABLE 12COND HIGH FLEX 100' | RFQ >> |
![]() |
C3319/14 100 | 3M | CBL RIBN 14COND 0.050 BLACK 100' | RFQ >> |
![]() |
C3319/16 100 | 3M | CBL RIBN 16COND 0.050 BLACK 100' | RFQ >> |
![]() |
C3319/20 100 | 3M | CBL RIBN 20COND 0.050 BLACK 100' | RFQ >> |
![]() |
C3319/24 100 | 3M | CBL RIBN 24COND 0.050 BLACK 100' | RFQ >> |
![]() |
C3319/25 | 3M | CABLE 25COND HIGH FLEX 100' | RFQ >> |
![]() |
C3319/26 100 | 3M | CBL RIBN 26COND 0.050 BLACK 100' | RFQ >> |
![]() |
C3319/26 300 | 3M | CBL RIBN 26COND 0.050 BLACK 300' | RFQ >> |
![]() |
C3319/34 100 | 3M | CBL RIBN 34COND 0.050 BLACK 100' | RFQ >> |
![]() |
C3319/34 300 | 3M | CBL RIBN 34COND 0.050 BLACK 100' | RFQ >> |
![]() |
C3319/40 100 | 3M | CBL RIBN 40COND 0.050 BLACK 100' | RFQ >> |
![]() |
C3319/50 100 | 3M | CBL RIBN 50COND 0.050 BLACK 50' | RFQ >> |
![]() |
C331C103GAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 10NF 250V C0G 2% | RFQ >> |
![]() |
C331C103JAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 10NF 250V C0G 5% | RFQ >> |
![]() |
C331C104G5G5TA | KEMET | CAP CER RAD 0.1UF 50V C0G 2% | RFQ >> |
![]() |
C331C104J2G5TA | KEMET | CAP CER RAD 0.1UF 200V C0G 5% | RFQ >> |
![]() |
C331C104J5G5TA | KEMET | CAP CER RAD 0.1UF 50V C0G 5% | RFQ >> |
![]() |
C331C104JAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 0.1UF 250V C0G 5% | RFQ >> |
![]() |
C331C104K2G5TA | KEMET | CAP CER RAD 0.1UF 200V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C112KAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C124G1G5TA | KEMET | CAP CER RAD 120NF 100V C0G 2% | RFQ >> |
![]() |
C331C124K1G5TA | KEMET | CAP CER RAD 120NF 100V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C124K2G5TA | KEMET | CAP CER RAD 120NF 200V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C132GAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 1.3NF 250V C0G 2% | RFQ >> |
![]() |
C331C132KAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 1.3NF 250V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C153KAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 15NF 250V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C154F5G5TA | KEMET | CAP CER RAD 150NF 50V C0G 1% | RFQ >> |
![]() |
C331C154G5G5TA | KEMET | CAP CER RAD 150NF 50V C0G 2% | RFQ >> |
![]() |
C331C154J5G5TA | KEMET | CAP CER RAD 150NF 50V C0G 5% | RFQ >> |
![]() |
C331C154K2G5TA | KEMET | CAP CER RAD 150NF 200V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C162JAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 1.6NF 250V C0G 5% | RFQ >> |
![]() |
C331C182GAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 1.8NF 250V C0G 2% | RFQ >> |
![]() |
C331C184K1G5TA | KEMET | CAP CER RAD 180NF 100V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C184K2G5TA | KEMET | CAP CER RAD 180NF 200V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C184K5G5TA | KEMET | CAP CER RAD 180NF 50V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C202JAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 2NF 250V C0G 5% | RFQ >> |
![]() |
C331C202KAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 2NF 250V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C223FAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 22NF 250V C0G 1% | RFQ >> |
![]() |
C331C223J2G5TA | KEMET | CAP CER RAD 22NF 200V C0G 5% | RFQ >> |
![]() |
C331C223KAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 22NF 250V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C224J5G5TA | KEMET | CAP CER RAD 220NF 50V C0G 5% | RFQ >> |
![]() |
C331C224K5G5TA | KEMET | CAP CER RAD 220NF 50V C0G 10% | RFQ >> |
![]() |
C331C272FAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 2.7NF 250V C0G 1% | RFQ >> |
![]() |
C331C273JAG5TA | KEMET | CAP CER RAD 27NF 250V C0G 5% | RFQ >> |
![]() |
C331C273K2G5TA | KEMET | CAP CER RAD 27NF 200V C0G 10% | RFQ >> |







