Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2KH,GY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C2KH,GY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
C2KH,GY
| Part No | C2KH,GY |
|---|---|
| Manufacturer | Serpac Electronic Enclosures |
| Description | BOX ABS GRAY 1.25"L X 1.9"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.500" (12.70mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS Gray Hand Held, Split Sides 1.250" L x 1.900" W (31.75mm x 48.26mm) X 0.500" (12.70mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.026 lb (11.79g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP40 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.250" L x 1.900" W (31.75mm x 48.26mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | C |
| Thickness: | 0.080" (2.03mm) |
| Other Names: | C2-KH GY SCR2KHG |
| Material: | Plastic, ABS |
| Design: | Hand Held, Split Sides |
| Features: | Key Holder |
| Area (L x W): | 2.38 in² (15.4 cm²) |
Introduce
We can supply C2KH,GY , send us a request quote to request C2KH,GY pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C2KH,GY.The price and lead time for C2KH,GY depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part C2KH,GY.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





