Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C25-0629 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C25-0629 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
C25-0629
| Part No | C25-0629 |
|---|---|
| Manufacturer | Newhaven Display, Intl. |
| Description | DISPLAY VFD CUSTOM DVD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Detailed Description: | Vacuum Fluorescent Display (VFD) 9 x 1 Character 100.00mm x 25.00mm x 6.50mm |
| Voltage - Supply: | - |
| Interface: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Character Size: | - |
| Viewing Area: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Number of Dots: | - |
| Format: | - |
| Series: | - |
| Other Names: | C-25-0629 C-25-0629-ND |
| Outline L x W x H: | 100.00mm x 25.00mm x 6.50mm |
| Display Type: | Character |
| Display Format: | 9 x 1 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
Introduce
We can supply C25-0629 , send us a request quote to request C25-0629 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C25-0629.The price and lead time for C25-0629 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part C25-0629.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





