Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0901A.18.10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C0901A.18.10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
C0901A.18.10
| Part No | C0901A.18.10 |
|---|---|
| Manufacturer | General Cable |
| Description | MULTI-PAIR 6COND 24AWG GRAY 500' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Length: | 500.0' (152.4m) |
|---|---|
| Shield Type: | Foil |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Jacket Color: | Gray |
| Conductor Insulation: | Polyethylene (PE) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.261" (6.63mm) |
| Usage: | Computer |
| Features: | Drain Wire |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C |
| Shield Coverage: | 100% |
| Shield Material: | Aluminum |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0320" (0.813mm) |
| Voltage: | 30V |
| Detailed Description: | 6 (3 Pair) Conductor Multi-Pair Cable Gray 24 AWG Foil 500.0' (152.4m) |
| Conductor Material: | Copper, Annealed Tinned |
| Conductor Strand: | 7/32 |
| Ratings: | ASTM B-33 |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Series: | - |
| Cable Type: | Multi-Pair |
| Wire Gauge: | 24 AWG |
| Number of Conductors: | 6 (3 Pair) |
Introduce
We can supply C0901A.18.10 , send us a request quote to request C0901A.18.10 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C0901A.18.10.The price and lead time for C0901A.18.10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part C0901A.18.10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for C0901A.18.10
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
C0901A.18.10 | General Cable | MULTI-PAIR 6COND 24AWG GRAY 500' | RFQ >> |
![]() |
C0901A.41.10 | General Cable | MULTI-PAIR 6CON 24AWG GRAY 1000' | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-02PN-106 | Bel | CONN PLUG HSNG MALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-02PN-202 | Bel | CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-02PNY402 | Bel | CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-02PNY406 | Bel | CONN PLUG HSNG MALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-02SN-106 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-02SN-202 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-02SNY402 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-02SNY406 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-03PN-106 | Bel | CONN PLUG HSNG MALE 3POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-03PN-202 | Bel | CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-03PNY402 | Bel | CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-03PNY406 | Bel | CONN PLUG HSNG MALE 3POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-03SN-106 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 3POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-03SN-202 | Bel | CONN PLUG FMALE 3POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-03SNY402 | Bel | CONN PLUG FMALE 3POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A08-03SNY406 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 3POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02P10-106 | Bel | CONN PLUG HSNG MALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02P10-202 | Bel | CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02P6-106 | Cinch Connectivity Solutions | 26500 2C 2#20 P BY PLUG LC | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02P6-202 | Bel | CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02P7-106 | Bel | CONN PLUG HSNG MALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02P7-202 | Bel | CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02P9-106 | Bel | CONN PLUG HSNG MALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02P9-202 | Bel | CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02PN-106 | Cinch Connectivity Solutions | 26500 2C 2#20 P BY PLUG LC | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02PN-202 | Bel | CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S10-106 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S10-202 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S10Y402 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S10Y406 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S6-106 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S6-202 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S6Y402 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S6Y406 | Cinch Connectivity Solutions | 26500 2C 2#20 S BY PLUG LC | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S7-106 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S7-202 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S7Y402 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S7Y406 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S9-106 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S9-202 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S9Y402 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02S9Y406 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02SN-106 | Bel | CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02SN-202 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02SNY402 | Bel | CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-02SNY406 | Cinch Connectivity Solutions | 26500 2C 2#20 S BY PLUG LC | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-05P10-106 | Bel | CONN PLUG HSNG MALE 5POS INLINE | RFQ >> |
![]() |
C0909A10-05P10-202 | Bel | CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP | RFQ >> |







