Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C-49U with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C-49U with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
C-49U
| Part No | C-49U |
|---|---|
| Manufacturer | Triad Magnetics |
| Description | FIXED IND 32MH 10A 28 MOHM CHASS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | -20%, +50% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 32mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 4.250" (107.95mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 28 mOhm |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 10A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 32mH Unshielded Wirewound Inductor 10A 28 mOhm Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 120Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 3.500" L x 3.625" W (88.90mm x 92.07mm) |
| Series: | - |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 237-1781 |
Introduce
We can supply C-49U , send us a request quote to request C-49U pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C-49U.The price and lead time for C-49U depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part C-49U.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





