Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BY01AFJC03LQ22 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BY01AFJC03LQ22 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BY01AFJC03LQ22
| Part No | BY01AFJC03LQ22 |
|---|---|
| Manufacturer | C&K |
| Description | SWITCH KEYLOCK 3POS SP3T 4A 125V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Depth Behind Flange: | 35.88mm |
|---|---|
| Mechanical Life: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Switch Function: | On-On-On |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Electrical Life: | 10,000 Cycles |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 19.30mm Dia |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Features: | Epoxy Sealed Terminals, Latch Pawl |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Material: | Copper |
| Current Rating: | 4A (AC/DC) |
| Circuit: | SP3T |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Detailed Description: | Keylock Switch 3 Position SP3T 4A (AC/DC) 125VAC 28VDC Panel Mount |
| Actuator Type: | Flat Key |
| Contact Timing: | Not Specified |
| Series: | BY |
| Angle of Throw: | 45° |
| Voltage Rating - DC: | 28V |
| Other Names: | *BY01AFJC03LQ22 CKC8025 |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Number of Positions: | 3 |
| Key Removable Positions: | All |
| Contact Finish: | Silver |
Introduce
We can supply BY01AFJC03LQ22 , send us a request quote to request BY01AFJC03LQ22 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BY01AFJC03LQ22.The price and lead time for BY01AFJC03LQ22 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BY01AFJC03LQ22.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





