Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU-78K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU-78K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BU-78K
| Part No | BU-78K |
|---|---|
| Manufacturer | Mueller Electric Co. |
| Description | BATT CLIP KELVIN 10A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Jaw Opening: | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
|---|---|
| Insulation: | Non-Insulated |
| Length: | 2.280" (57.90mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 10A Non-Insulated Kelvin Test Clip Silver 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Termination: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Insulation: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Voltage - Rated: | - |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Natural |
| Series: | BU |
| Type: | Kelvin |
| Other Names: | 314-1135 BU-78K-ND BU78K |
| Material: | Silver |
| Quantity: | 1 Piece |
| Plating: | Gold |
| Current Rating: | 10A |
Introduce
We can supply BU-78K , send us a request quote to request BU-78K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU-78K.The price and lead time for BU-78K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BU-78K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






