Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSHORTNOSE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSHORTNOSE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BSHORTNOSE
| Part No | BSHORTNOSE |
|---|---|
| Manufacturer | Jonard Tools |
| Description | PLIERS COMBO SHORT NOSE 6.5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Tool Type: | Electronics |
| Tip - Type: | Short Nose |
| Series: | - |
| Length: | 6.50" (165.1mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Electronics Pliers Short Nose Serrated 6.50" (165.1mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Features: | Crushing Slot, Includes Stripper, Soft Grips |
| Weight: | 0.4 lb (181.44g) |
| Tip - Shape: | Angled |
| Jaw - Type: | Serrated |
Introduce
We can supply BSHORTNOSE , send us a request quote to request BSHORTNOSE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSHORTNOSE.The price and lead time for BSHORTNOSE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BSHORTNOSE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





