Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BRP-12208 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BRP-12208 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BRP-12208
| Part No | BRP-12208 |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BUDRACK PRO SERIES 86.15X20.88" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Detailed Description: | Metal, Steel Cabinet Rack Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top 23.620" L x 23.620" W x 86.150" H (599.95mm x 599.95mm x 2188.21mm) Black |
| Dimensions - Overall: | 23.620" L x 23.620" W x 86.150" H (599.95mm x 599.95mm x 2188.21mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Weight: | 327 lbs (148.3kg) |
| Shipping Info: | Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse |
| Mounting Rails: | Two Pair |
| Ventilation: | Front, Sides, Top |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Style: | Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top |
| Color: | Black |
| Series: | Budrack Professional |
| Type: | Cabinet Rack |
| Other Names: | BRP 12208 BRP12208 |
| Material: | Metal, Steel |
| Features: | Cable Entry Systems, Removable Sides |
| Dimensions - Panel: | 20.880" L x 19.000" W x 78.750" H (530.35mm x 482.60mm x 2000.25mm) |
| Door: | Glass (Front), Steel (Rear) |
Introduce
We can supply BRP-12208 , send us a request quote to request BRP-12208 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BRP-12208.The price and lead time for BRP-12208 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BRP-12208.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





