Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BR-1.25 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BR-1.25 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BR-1.25
| Part No | BR-1.25 |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | CBL SUPPORT BRIDLE RING SILVER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 2.500" (63.50mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Length: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Cable Support, Bridle Ring Silver 1.250" (31.75mm) |
| Adhesive: | - |
| Material Flammability Rating: | - |
| Type Attributes: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Screw Size: | - |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Panel Hole Size: | - |
| Opening Size: | 1.250" (31.75mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Silver |
| Series: | StrongHold™ |
| Width: | - |
| Type: | Support, Bridle Ring |
| Other Names: | 07498308887 |
| Material: | Steel |
| Material Thickness: | 0.161" (4.09mm) |
| Features: | Non-Threaded |
| Panel Thickness: | - |
Introduce
We can supply BR-1.25 , send us a request quote to request BR-1.25 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BR-1.25.The price and lead time for BR-1.25 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BR-1.25.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








