Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BPE-ST-1-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BPE-ST-1-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BPE-ST-1-01
| Part No | BPE-ST-1-01 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | BLANKING PLUG ROUND .87" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Color: | Black |
| Series: | BPE |
| Type: | Body Plug |
| Other Names: | 61188074 BPE-ST-1-01-ND BPEST101 RPC3530 |
| Material: | Nylon |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Flange Diameter: | 0.470" (11.94mm) |
| Detailed Description: | Hole Plug 0.300" (7.62mm) Nylon Black |
| Hole Diameter: | 0.300" (7.62mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Panel Thickness: | 0.055 ~ 0.138" (1.40mm ~ 3.50mm) |
Introduce
We can supply BPE-ST-1-01 , send us a request quote to request BPE-ST-1-01 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BPE-ST-1-01.The price and lead time for BPE-ST-1-01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BPE-ST-1-01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





