Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BNX023-01L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BNX023-01L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BNX023-01L
| Part No | BNX023-01L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FILTER LC 1UF SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
|---|---|
| Height: | 0.130" (3.30mm) |
| Number of Channels: | 2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Resistance - Channel (Ohms): | 0.00043 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Filter Order: | 5th |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| ESD Protection: | No |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current: | 20A |
| Detailed Description: | LC EMI Filter 5th Order Low Pass 2 Channel C = 1µF 20A 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.476" L x 0.358" W (12.10mm x 9.10mm) |
| Series: | EMIFIL®, BNX |
| Attenuation Value: | 35dB @ 1MHz ~ 1GHz |
| Type: | Low Pass |
| Other Names: | 490-5990-2 BNX023-01L-ND BNX02301L |
| Technology: | LC |
| Values: | C = 1µF |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
Introduce
We can supply BNX023-01L , send us a request quote to request BNX023-01L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BNX023-01L.The price and lead time for BNX023-01L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BNX023-01L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





