Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLC8G09XS-400AVTY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BLC8G09XS-400AVTY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BLC8G09XS-400AVTY
| Part No | BLC8G09XS-400AVTY |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon |
| Description | RF MOSFET LDMOS 32V SOT1258-7 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOT-1258-7 |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-1258-7 |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 32V 880mA 791MHz ~ 960MHz 17dB 540W SOT-1258-7 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Gain: | 17dB |
| Voltage - Rated: | 65V |
| Voltage - Test: | 32V |
| Frequency: | 791MHz ~ 960MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Noise Figure: | - |
| Other Names: | 934960058518 |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Power - Output: | 540W |
| Current - Test: | 880mA |
| Current Rating: | 2.8µA |
Introduce
We can supply BLC8G09XS-400AVTY , send us a request quote to request BLC8G09XS-400AVTY pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BLC8G09XS-400AVTY.The price and lead time for BLC8G09XS-400AVTY depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BLC8G09XS-400AVTY.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





