Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BH67172NUX-GE2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BH67172NUX-GE2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BH67172NUX-GE2
| Part No | BH67172NUX-GE2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC FAN MOTOR DVR 3PH 10VSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | DC Motors, General Purpose |
|---|---|
| Package / Case: | 10-UFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Current - Output / Channel: | 700mA |
| Supplier Device Package: | VSON010X3030 |
| Load Type: | Inductive |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Half Bridge (3) Driver DC Motors, General Purpose Power MOSFET VSON010X3030 |
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load: | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Interface: | PWM |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Peak Output: | - |
| Other Names: | BH67172NUX-GE2DKR |
| Technology: | Power MOSFET |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 150°C (TJ) |
| Rds On (Typ): | - |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Temperature, UVLO |
| Output Configuration: | Half Bridge (3) |
Introduce
We can supply BH67172NUX-GE2 , send us a request quote to request BH67172NUX-GE2 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BH67172NUX-GE2.The price and lead time for BH67172NUX-GE2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BH67172NUX-GE2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





