Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BGU6009/N2X with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BGU6009/N2X with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BGU6009/N2X
| Part No | BGU6009/N2X |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC AMP GALIL 1.559-1.61GHZ 6XSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 6-XFDFN |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| P1dB: | -7dBm |
| Supplier Device Package: | 6-XSON, SOT1230 (1.1x0.9) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC Galileo, GLONASS, GPS 1.559GHz ~ 1.61GHz 6-XSON, SOT1230 (1.1x0.9) |
| Voltage - Supply: | 1.5 V ~ 3.1 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Gain: | 17dB |
| Frequency: | 1.559GHz ~ 1.61GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Test Frequency: | 1.559GHz ~ 1.61GHz |
| Series: | - |
| Noise Figure: | 0.9dB |
| Current - Supply: | 5.1mA |
| Other Names: | 934068191115 |
| RF Type: | Galileo, GLONASS, GPS |
Introduce
We can supply BGU6009/N2X , send us a request quote to request BGU6009/N2X pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BGU6009/N2X.The price and lead time for BGU6009/N2X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BGU6009/N2X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






