Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BF-1001 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BF-1001 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BF-1001
| Part No | BF-1001 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | FOOT CYLINDRICAL 1.575" DIA BLK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Hardness: | - |
|---|---|
| Mounting Type: | Screw Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Foot Cylindrical, Tapered 1.575" Dia (40.00mm) Nylon, ABS Black |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Shape: | Cylindrical, Tapered |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.575" Dia (40.00mm) |
| Color: | Black |
| Series: | BF |
| Type: | Foot |
| Thickness: | 0.410" (10.41mm) |
| Other Names: | 61100274 BF-1001-ND BF1001 RPC1913 |
| Material: | Nylon, ABS |
| Form: | Individual Pieces |
Introduce
We can supply BF-1001 , send us a request quote to request BF-1001 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BF-1001.The price and lead time for BF-1001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BF-1001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






