Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD99A41F-E2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD99A41F-E2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BD99A41F-E2
| Part No | BD99A41F-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC VOLTAGE SUPERVISOR 8SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 8-SOP |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SOP |
| Voltage - Threshold: | 4.1V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Other Names: | BD99A41F-E2TR |
| Reset: | Active High |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
Introduce
We can supply BD99A41F-E2 , send us a request quote to request BD99A41F-E2 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD99A41F-E2.The price and lead time for BD99A41F-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BD99A41F-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





