Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD3816K1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD3816K1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BD3816K1
| Part No | BD3816K1 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC SOUND PROCESSORS 80-QFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Consumer Audio |
|---|---|
| Package / Case: | 80-BQFP |
| Packaging: | Bulk |
| Number of Channels: | 7 |
| Supplier Device Package: | 80-QFP (20x14) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Audio Audio Signal Processor 7 Channel 80-QFP (20x14) |
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 7.3 V |
| Interface: | Serial |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Audio Signal Processor |
| Series: | - |
| Base Part Number: | BD3816K1 |
| Specifications: | 132dB |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
Introduce
We can supply BD3816K1 , send us a request quote to request BD3816K1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD3816K1.The price and lead time for BD3816K1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BD3816K1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





