Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BB173LXYL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BB173LXYL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BB173LXYL
| Part No | BB173LXYL |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | DIODE VHF VAR CAP 32V SOD2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-882D |
|---|---|
| Diode Type: | Single |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOD882D |
| Capacitance Ratio: | 15 |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 32V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Varactor Single 32V Surface Mount SOD882D |
| Q @ Vr, F: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Capacitance @ Vr, F: | 2.75pF @ 28V, 1MHz |
| Series: | - |
| Capacitance Ratio Condition: | C1/C28 |
| Other Names: | 934067724315 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
Introduce
We can supply BB173LXYL , send us a request quote to request BB173LXYL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BB173LXYL.The price and lead time for BB173LXYL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BB173LXYL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






