Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BB135,135 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BB135,135 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BB135,135
| Part No | BB135,135 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | DIODE UHF VAR CAP 30V SOD323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
|---|---|
| Diode Type: | Single |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOD-323 |
| Capacitance Ratio: | 12 |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 30V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Varactor Single 30V Surface Mount SOD-323 |
| Q @ Vr, F: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Capacitance @ Vr, F: | 2.1pF @ 28V, 1MHz |
| Series: | - |
| Base Part Number: | BB135 |
| Capacitance Ratio Condition: | C0.5/C28 |
| Other Names: | 934019370135 BB135 /T3 BB135 /T3-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
Introduce
We can supply BB135,135 , send us a request quote to request BB135,135 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BB135,135.The price and lead time for BB135,135 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BB135,135.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







