Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BAP64Q,125 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BAP64Q,125 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BAP64Q,125
| Part No | BAP64Q,125 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | DIODE PIN 5TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Power Dissipation (Max): | 125mW |
|---|---|
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Diode Type: | PIN - 2 Pair CA + CC |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 5-TSOP |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 100V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Diode PIN - 2 Pair CA + CC 100V 100mA 125mW 5-TSOP |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Resistance @ If, F: | 1.35 Ohm @ 100mA, 100MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Max: | 100mA |
| Capacitance @ Vr, F: | 0.35pF @ 20V, 1MHz |
| Series: | - |
| Base Part Number: | BAP64Q |
| Other Names: | 568-8533-2 934064656125 BAP64Q,125-ND BAP64Q125 |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply BAP64Q,125 , send us a request quote to request BAP64Q,125 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BAP64Q,125.The price and lead time for BAP64Q,125 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BAP64Q,125.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







