Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BA33E00WHFP-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BA33E00WHFP-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BA33E00WHFP-TR
| Part No | BA33E00WHFP-TR |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC REG LINEAR POS ADJ HRP7 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max): | 3.3V |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | HRP7 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed and Adjustable 2 Output 3.3V, 0.8 V ~ 3.3 V 600mA, 600mA HRP7 |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V (3.3V) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Number of Regulators: | 2 |
| Current - Quiescent (Iq): | 3mA |
| Current - Supply (Max): | 5mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage Dropout (Max): | - |
| Series: | - |
| Base Part Number: | BA33E00 |
| Voltage - Input (Max): | 16V |
| PSRR: | 68dB (120Hz), 66dB (120Hz) |
| Current - Output: | 600mA, 600mA |
| Control Features: | Enable |
| Protection Features: | Over Current, Over Temperature |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Output Type: | Adjustable (Fixed) |
| Output Configuration: | Positive |
Introduce
We can supply BA33E00WHFP-TR , send us a request quote to request BA33E00WHFP-TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BA33E00WHFP-TR.The price and lead time for BA33E00WHFP-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BA33E00WHFP-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





