Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B0502AFB1-8 (MS) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy B0502AFB1-8 (MS) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
B0502AFB1-8 (MS)
| Part No | B0502AFB1-8 (MS) |
|---|---|
| Manufacturer | Sunon |
| Description | FAN BLOWER 25X9.8MM 5VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Static Pressure: | 0.400 in H2O (99.6 Pa) |
|---|---|
| Material - Blade: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Voltage Range: | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Voltage - Rated: | 5VDC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | 900mW |
| Ingress Protection: | - |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | - |
| Air Flow: | 1.0 CFM (0.028m³/min) |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 0.180A |
| Noise: | 37.0 dB(A) |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Bearing Type: | Ball |
| Weight: | 0.02 lb (9.07g) |
| RPM: | 14000 RPM |
| Material - Frame: | - |
| Size / Dimension: | Square - 25mm L x 25mm H |
| Series: | - |
| Width: | 9.80mm |
| Other Names: | 259-1166 B0502AFB1-8(MS) B0502AFB18MS B0525AFA18---RS |
| Approvals: | - |
Introduce
We can supply B0502AFB1-8 (MS) , send us a request quote to request B0502AFB1-8 (MS) pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number B0502AFB1-8 (MS).The price and lead time for B0502AFB1-8 (MS) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part B0502AFB1-8 (MS).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







