Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ATBTLC1000A-MU-T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ATBTLC1000A-MU-T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ATBTLC1000A-MU-T
| Part No | ATBTLC1000A-MU-T |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 32VFQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | Digi-Reel® |
|---|---|
| Shell Style: | 1.8 V ~ 4.3 V |
| GPIO: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Antenna Connector: | 4mA |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Transmitting: | 13 |
| Description: | IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 32VFQFN |
| Polarization: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Modulation: | Bluetooth |
| Voltage - Input (Min): | I²C, SPI, UART |
| Software: | 128kB ROM, 128kB RAM |
| Signal Conditioning: | 3.4Mbps |
| Manufacturer Part Number: | ATBTLC1000A-MU-T |
| Writable Memory: | 3mA |
| Sensitivity: | -96dBm |
| Series: | - |
| Type: | TxRx + MCU |
| Other Names: | 1611-ATBTLC1000A-MU-TDKR |
| Master fclk: | Bluetooth v4.1 |
| Voltage - Output: | 3.5dBm |
| Expanded Description: | IC RF TxRx + MCU Bluetooth Bluetooth v4.1 2.4GHz 32-VFQFN Exposed Pad |
Introduce
We can supply ATBTLC1000A-MU-T , send us a request quote to request ATBTLC1000A-MU-T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ATBTLC1000A-MU-T.The price and lead time for ATBTLC1000A-MU-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ATBTLC1000A-MU-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






