Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AT-32032-TR1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AT-32032-TR1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AT-32032-TR1G
| Part No | AT-32032-TR1G |
|---|---|
| Manufacturer | Avago Technologies (Broadcom Limited) |
| Description | IC TRANS NPN BIPOLAR SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 70 @ 5mA, 2.7V |
|---|---|
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SC-70-3 |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 40mA |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1dB ~ 1.3dB @ 900MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 5.5V 40mA 200mW Surface Mount SC-70-3 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 5.5V |
| Power - Max: | 200mW |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Gain: | 13.5dB ~ 15dB |
| Frequency - Transition: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | AT32032 |
| Other Names: | 516-1565-2 |
| Transistor Type: | NPN |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply AT-32032-TR1G , send us a request quote to request AT-32032-TR1G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AT-32032-TR1G.The price and lead time for AT-32032-TR1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AT-32032-TR1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










