Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AS4PM-M3/86A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AS4PM-M3/86A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AS4PM-M3/86A
| Part No | AS4PM-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE AVALANCHE 1KV 2.4A TO277 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-277, 3-PowerDFN |
|---|---|
| Diode Type: | Avalanche |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | TO-277A (SMPC) |
| Speed: | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Avalanche 1000V 2.4A (DC) Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 962mV @ 2A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10µA @ 1000V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 44 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 60pF @ 4V, 1MHz |
| Series: | eSMP® |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 1000V |
| Base Part Number: | AS4PM |
| Other Names: | AS4PM-M3/86ACT |
| Current - Average Rectified (Io): | 2.4A (DC) |
| Reverse Recovery Time (trr): | 1.8µs |
Introduce
We can supply AS4PM-M3/86A , send us a request quote to request AS4PM-M3/86A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AS4PM-M3/86A.The price and lead time for AS4PM-M3/86A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AS4PM-M3/86A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





