Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQV102A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AQV102A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AQV102A
| Part No | AQV102A |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-60V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 6-SMD (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| On-State Resistance (Max): | 700 mOhms |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Load Current: | 600mA |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 6-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 6-SMD (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Load: | 0V ~ 60V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Termination Style: | Gull Wing |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | PhotoMOS™ AQV |
| Other Names: | 255-1947-5 AQV102A-ND |
| Voltage - Input: | 2.3VDC |
| Output Type: | DC |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
Introduce
We can supply AQV102A , send us a request quote to request AQV102A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AQV102A.The price and lead time for AQV102A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AQV102A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






