Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQCD3-IM4/24VDC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AQCD3-IM4/24VDC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AQCD3-IM4/24VDC
| Part No | AQCD3-IM4/24VDC |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SSR RELAY SPST-NO 25MA 4-32V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Module |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Load Current: | 25mA |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Module |
| Voltage - Load: | 4V ~ 32V |
| Termination Style: | PC Pin |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | AQ-C |
| Voltage - Input: | 3 ~ 32VDC |
| Output Type: | DC |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
Introduce
We can supply AQCD3-IM4/24VDC , send us a request quote to request AQCD3-IM4/24VDC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AQCD3-IM4/24VDC.The price and lead time for AQCD3-IM4/24VDC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AQCD3-IM4/24VDC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





