Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQA411VL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AQA411VL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AQA411VL
| Part No | AQA411VL |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SSR RELAY SPST-NO 25A 75-250V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Hockey Puck |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Load Current: | 25A |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck |
| Voltage - Load: | 75V ~ 250V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | AQ-A |
| Other Names: | 255-2979 |
| Voltage - Input: | 4 ~ 32VDC |
| Output Type: | AC, Zero Cross |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
Introduce
We can supply AQA411VL , send us a request quote to request AQA411VL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AQA411VL.The price and lead time for AQA411VL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AQA411VL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





