Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AP3S1LC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AP3S1LC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AP3S1LC
| Part No | AP3S1LC |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon Corporation |
| Description | OSC PROG CMOS 2.5V 50PPM STBY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.047" (1.19mm) |
|---|---|
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | XO (Standard) CMOS 1MHz ~ 166MHz Programmable Oscillator 2.5V Standby 4-SMD, No Lead |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | - |
| Current - Supply (Max): | 15mA |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | CMOS |
| Function: | Standby |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Frequency Stability: | - |
| Available Frequency Range: | 1MHz ~ 166MHz |
| Series: | AP3S |
| Frequency Stability (Total): | ±50ppm |
| Type: | XO (Standard) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
Introduce
We can supply AP3S1LC , send us a request quote to request AP3S1LC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AP3S1LC.The price and lead time for AP3S1LC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AP3S1LC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





